I uker og måneder har to fedre, Einar Helgaas og Peter Risholm, stått i spissen for å utarbeide Foreldreopprop 2022 – et opprop som ønsker å verne barn mot kjønnsforvirrende undervisning i skoler og barnehager.
Vi i JesusKvinner gir dette vår fulle støtte, og oppfordrer på det sterkeste til å delta i aksjonen.
Nedenfor følger informasjon fra initiativtakerne.

Hei!
Vi er mange foreldre som reagerer sterkt på at våre barn og barnebarn i stadig større grad blir undervist i en ideologisk forståelse av kjønn som bryter med etablert naturvitenskap. Dette er bakgrunnen for Foreldreopprop 2022.
Oppropet finner du ved å trykke her. Vi har også åpnet et nettsted med oppropet og andre ressurser.
Vi jobber for at så mange som mulig over hele Norge blir med på dette tiltaket. Vi håper derfor at du vil hjelpe oss med å spre Foreldreopprop 2022 så vidt og bredt som mulig.
Alle nødvendige nettlenker relatert til oppropet finner du nederst i denne e-posten.
Slik kan du bidra:
1. Send en e-post med oppropet til rektor, barnehagestyrer og aktuelle politikere
– Skriv noen få setninger om at du synes denne saken er viktig, og at du derfor sender oppropet til vedkommende som et vedlegg. Lim eventuelt inn litt tekst fra oppropet i e-posten. Skriv kort, høflig og vennlig.
– I stedet for å sende oppropet som et vedlegg, kan du om ønskelig kopiere og lime lenken til oppropets nettsted inn i e-posten.
– Avslutt e-posten med «Vennlig hilsen» og navnet ditt, – eller flere navn dersom du samarbeider med andre.
– Man finner e-postadresser til lokale politikere på kommunens og partienes hjemmesider. Adresser til nasjonale politikere finnes bl.a. på stortinget.no.
– Oppropet kan også sendes som brev per post eller skrives ut og leveres fysisk.
– De som har liten digital erfaring, finner nyttige råd og konkret veiledning i menyen Ressurser på oppropets nettsted.
2. Del og spre Foreldreopprop 2022 til så mange som mulig på e-post og sosiale medier
– Videresend denne e-posten til venner og bekjente og oppmuntre dem til å spre oppropet.
– Hvis du vil dele oppropet på Facebook og andre sosiale medier, kan du bruke teksten og lenkene nederst i denne e-posten.
3. Signér oppropet på nettet
– Signér oppropet på nettet her, og informér andre om muligheten til å signere, samtidig med at du oppfordrer dem til å spre oppropet.
– Når man signerer, velger man selv om navnet skal være synlig for andre eller ikke.
Tusen takk til alle som vil bidra til å verne våre barn og barnebarn mot kjønnsforvirrende undervisning!
Vennlig hilsen initiativtakerne:
Einar Helgaas, Bergen
Peter Risholm, Oslo
Oppropets nettlenker
Oppropets nettsted:
https://www.foreldreopprop2022.no
Nettstedet der man kan signere Foreldreopprop 2022:
https://www.opprop.net/vern_vare_barn_mot_kjonnsforvirrende_undervisning
Foreldreopprop 2022 i PDF-versjon:
https://www.foreldreopprop2022.no/uploads/1/4/0/3/140336829/foreldreopprop_2022.pdf
Bilde av oppropet, f.eks. til Facebook:
https://www.foreldreopprop2022.no/uploads/1/4/0/3/140336829/foreldreopprop_2022_-_bilde.jpg
Deling av oppropet på Facebook m.m.
Dersom du vil dele Foreldreopprop 2022 på Facebook og andre sosiale medier, kan du kopiere og lime inn følgende tekst og lenker som de står, eller formulere din egen tekst:
Hei! Bli med på å verne barna mot en anti-vitenskapelig forståelse av kjønn i skole og barnehage. Send en oppfordring til rektor, barnehagestyrer og politikere om at formidlingen om kjønn må være fundert i naturvitenskap og ikke i radikal kjønnsideologi.
Les oppropets innhold og oppfordring her: https://www.foreldreopprop2022.no/uploads/1/4/0/3/140336829/foreldreopprop_2022.pdf
Signér og del oppropet på nett: https://www.opprop.net/vern_vare_barn_mot_kjonnsforvirrende_undervisning
Les mer på oppropets nettsted: https://www.foreldreopprop2022.no/